4 Eylül 2007 Salı
El Elden Üstündür


Uzunundan bilek hizasına, derisinden süetine yünlüsüne, kürklüsünden kuş tüylüsüne, parkmaksızına kadar 2007 sonbahar-kış koleksiyonunda bolca karşımıza çıkan eldiven trendi, lady görünümü altında sofistike ve kadınsı bir kış vaat ediyor bize.Elleri soğuktan koruyan bir detay olmaktan çıkan ve kışın önemli trendlerinden biri haline gelen eldivenlere Burberry, Marc Jacobs, Anna Sui, Oscar De La Renta, Vera Wang gibi markalar apayrı bir hava katmışlar. Oscar De La Renta kullandığı eldivenlerle sofistike bir kadın yaratırken, Marc Jacobs tasarımlarında eldivenle sportif bir etki yakalıyor. Burberry ise kapitone eldivenleri deriyle kullanarak hem çok şık hem de çok asi bir görünüm yakalıyor. Anan Sui de parmaksız triko eldivenleri desenli ipek eteklerle bütünleştirirken yine otantik bir hava estiriyor podyumlarda.


Yazın bile dirseğe kadar uzanan dantelli eldivenler kullanarak tarzlarını tamamlayan gothic metal ve emo-punk dinleyenlerin kışın da kısa deri eldivenlerden vazgeçmeyeceklerini düşünüyorum. Yıldızlar içinde bu trendi en iyi taşıyanlardan birisinin de hiç kuşkusuz Beckslere mensup olan Victoria Beckham olduğu kanısındayım. Sizce?

Etiketler: , , , , , , ,

1 Comments:
Anonymous punkiex said...
bnce deri bileklik we transparan eldiwen guzel bi kombinasyon olabilr ama ben pek yakistiramadim eldivenleri coguna sanki victoriada daha iyi duruor