28 Şubat 2011 Pazartesi
Oskar Ödülleri'nin Ardından...
Oskar ödülleri sahiplerini bulurken, gayet sıkıcı ve sıradan bir kırmızı halı seramonisine şahit olduk bu sene. Elbiseler gayet sönüktü. Gecenin rengi kırmızıydı diyebiliriz. Onu sırasıyla leylak tonları, payetli gümüş ve krem tonları takip etti.Gecenin sunuculuğunu yapan Anne Hathaway, kırmızı halı üzerinde Valentino imzalı kırmızı straples elbisesiyle boy gösterdi. Kıyafet, Anne'nin hiç de şanına yakışır bir kıyafet değildi. Sandra Bullock'un giydiği Vera Wang marka elbisesi bile Anne'ninkinden daha güzeldi.Kırmızıdan bahsetmişken Jennifer Lawrence'ın Calvin Klein marka kırmızı elbisesini bir yerlere not edelim. Elbise, fazlasıyla Scarlett Johansson'un 2006 yılındaki Altın Küre ödüllerinde giydiği Valentino marka kırmızı elbiseyi hatırlatıyor. Törene eşi Javier Bardem ile katılan Penelope Cruz, L'Wren Scott'a ait parlak işlemeli bordo renkli elbisesiyle hiç de fena görünmüyordu.Törenin hit renklerinden olan leylak en açık halini Cate Blanchett'in üzerinde aldı. Givenchy'e ait elbise, yoğun işlemeleriyle bir elbiseden çok heykelleri andırır gibiydi. Mila Kunis ise leylağın en güzel tonunu giymeti tercih etti. Ten rengine yakışan bir Elie Saab elbise ile gayet hoş görünüyordu.Mor tonlarından patlıcan moru da revaçtaydı. Geceden ödülle dönen karnı burnunda Natalie Portman, Rodarte'nin kendine özel hazırladığı elbise içerisinde kraliçe anne havasındaydı. Elbisesiyle aynı renk sallantılı küpeleri ve Veronica Lake tarzı saçları ile klasik ve zarifti. Patlıcan morunu tercih eden bir diğer isim ise Scarlett Johansson'du. Üzeri dantelli Dolce&Gabbana elbiseyi çok basit buldum.Gwyneth Paltrow'un ten rengine gitmeyen gümüş tonlarındaki elbisesi Calvin Klein imzası taşıyordu. Hilary Swank'in Gucci imzalı üstü payet işlemeli, alt kısmı tüylerden oluşan gümüş renkli elbisesi ise gecenin en güzel elbiselerinden biriydi.Mandy Moore, payetli krem tonlarındaki Monique Lhuillier imzalı elbisesiyle ve şeftali tonlarındaki makyajıyla kırmızı halıya çok yakışmıştı. Marchesa'ya ait yoğun dantelli, işlemeli, köpük köpük akan tüllü elbisesi ile Halle Berry ten rengine yakışır bir tercihte bulunmuştu.


Gecenin beyazlarını ise Michelle Williams ve Nicole Kidman'ın üzerinde gördük. Michelle'nin Chanel imzalı elbisesini çok beğendim. Ünlü oyuncunun zarifliğini ve zamansız şıklığını bir kez daha ortaya çıkarttı bu elbise. Nicole ise Dior'a ait çok güzel bir elbiseyi taşıyamamasıyla hayalkırıklığı yarattı.

Amerikan'ın sweetheartı Reese Witherspoon, göğüs kısmı beyaz şeritle hareketlendirilmiş siyah Armani Prive elbisesi ile gayet sıradandı. Zümrüt yeşili sallantılı küpelerini, bir de retro havası yaratan atkuyruğu saçlarını beğendim sadece Reese'nin. Törenin hiç kuşkusuz en şık isimlerinden biri olan Amy Adams, lacivert payetli elbisesi ve zümrüt yeşili kolye ve bileziğiyle çok hoştu doğrusu. Elbise, L'Wren Scott imzası taşıyordu ve Natalie Portman gibi Veronia Lake tarzı saç modeli tercih etmişti.
Resimler için kaynak: JustJared

Etiketler:

1 Comments:
Benim favorim Calvin Klein imzalı Gwyneth Paltrow'un giydiği gümüş rengi elbisesi oldu :)