22 Aralık 2010 Çarşamba
Tasarımcı Günlüğü: Roksanda Ilincic
Roksanda Ilincic ismi birçoğunuza yabancı geliyordur. Bir ay öncesine kadar ben de bihaberdim bu tasarımcıdan. Ne zaman ki Emily Blunt, Michelle Monaghan gibi isimler Sırp asıllı modacının kıyafetlerini giymeye başladılar, moda belleğimde ona da bir sayfa açıldı. Roksanda Ilincic, Belgrad doğumlu, ama moda kariyerini Londra'da oturtmuş birisi. Belgrad'ta mimarlık eğitimi aldıktan sonra Londraya yerleşmiş ve Central Saint Martins'de modaya geçiş yapmış.
Son 3 yıldır Londra Moda Haftası'nda dikkatleri üzerine çeken bir modacı haline gelen Ilincic, tam bir YSL fanı. 10 yıl boyunca YSL'in orjinal parçalarına yatırım yapan modacı, rahmetli modacının tasarımlarının bu gezegenden olmadığına inanıyor. Kendisinin tasarımlarında da YSL esintileri görmek mümkün.

Roksanda Ilincic'in kıyafetlerinde yarattığı renk oyunları görülmeye değer. Pastel tonları koyu ve soğuk renklerle karıştırmayı ve colorblock elbiseler yaratmayı çok seven modacı, kıyafetlerinde yoğun olarak tül, organze ve tafta kumaşlar kullanıyor. Şu an 22 ülkede 36 butiği mevcut; ama onun amacı dünyanın her yerinde bir butik sahibi olmak. Bu hiç de imkansız görünmüyor.
Resimler için kaynak: Style

Etiketler:

0 Comments: