31 Temmuz 2008 Perşembe
Tasarımcı Günlüğü: Gustavo Cadile

Arjantinli modacı Gustavo Cadile’in ismini duydunuz mu hiç? Eva Longoria giyene kadar haberim dahi yoktu kendisinden. Kısaca biyografisine göz atarsak; kariyerine Buenos Aires’te adım atan Cadile, tatil nedeniyle gittiği Miami’nin hayatını değiştirecek bir şehir olduğunu hayal bile edemezdi o zamanlar. Miami’de tanıştığı Neiman Marcus’un yanında çeşitli şov organizasyonlarında çalışarak moda dünyasına adımını atmış oldu. Bunu Güzel Sanatlar Koleji’nde eğitim süreci izledi ve öğrencilik yıllarında çizdiği bir elbisenin bir gazetede yayımlanmasıyla ünlü modacı Diane von Furstenberg’in kocası Egon von Furstenberg tarafından keşfedildi.


Okuldan mezun olduktan sonra 3,5 yıl boyunca Milan’da çeşitli moda evlerinde çalıştı. Ardından Nev York’ta, erkeklere yönelik spor kıyafetler tasarlayan modacı Perry Ellis’in yanında çalışmaya başladı bir süreliğine. Şimdi ise kendi markası var ve başkalarına ihtiyacı yok. Latin asıllı Eva Longoria onu boşuna sevmiyor.

Eva Longoria dışında Roselyn Sanchez, Kate Walsh, Catherine-Zeta Jones, Gloria Estefan, Jewel, Geena Davis, Jenna Fischer da bu markanın müdavimleri. 2008 sonbahar-kış koleksiyonunda origamik detaylara, fırfırlara ve dantellere yer veren modacı bence başarılı bir gece elbisesi tasarımcısı.

En üstteki fotoğraflar modacının 2008 sonbahar-kış koleksiyonundan parçalardır.

Etiketler:

0 Comments: